Letní škola

Letní škola

Pokud potřebuješ dohnat nějakou školní látku. Máš zájem si učivo o prázdninách opakovat. Propadl si nebo Tě čeká reparát. Zapoj se do naší Letní školy.
Víc informací najdeš v letáčku.
Prázdniny na T-klubu

Prázdniny na T-klubu

Prázdniny na T-klubu budou plné zajímavých akcí. Přijď si je s námi užít! Načerpáš spousty skvělých zážitků, najdeš třeba nové přátele a užiješ si léto.
Jaké akce a kdy jsou na programu najdeš v letáčku.

Každá nesnáz si zaslouží řešení

Koncem května se pracovníci Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi z Kostky setkali s pracovníky terénního Týmu duševního zdraví z Agentury Pondělí a vzájemně jsme si obě sociální služby přiblížili. Kostka pracuje s rodinami, které řeší nějakou složitou životní situaci a potřebuje podpořit. Tým duševního zdraví poskytuje podporu lidem s duševním onemocněním, aby mohli žít v běžných podmínkách života většinové společnosti.

Uvítali jsme poradenství v oblasti duševního zdraví a připravili jsme témata, s kterými se v naší službě při práci s rodinami v terénu setkáváme. Povídali jsme si o osobnostech se sklonem k sebepoškozování, o rodinách s více s traumaty, o dopadu na duševní zdraví v souvislosti s pandemií Covid 19, o závislostech v kombinaci s duševním onemocněním, o problému s vysazováním léků u uživatelů s psychiatrickou diagnózou, o popírání, následném vlivu jejich chování na děti a další. Probíhala milá, společná diskuse nad konkrétními případy. Setkání bylo příjemné, přínosné a domluvili jsme se na další spolupráci. Celému Týmu duševního zdraví děkujeme.

Mgr. Renáta Kučerová

vedoucí Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Kostka Krásná Lípa p.o.

 

Úklid Křinice v NP České Švýcarsko

Úklid Křinice v NP České Švýcarsko

V krásné přírodě národního parku Českého Švýcarska okolo řeky Křinice proběhl včera úklid samotné řeky a jejího okolí. Naši zaměstnanci podílející se na úklidu se nejenom zapotili, ale i nasmáli nad plnými holinkami. 

Kreativní tvoření pro děti od osmi let.

Kreativní tvoření pro děti od osmi let.

Kreativní dílničky pro děti.

Korálkování

Korálkování

Přijďte si k nám vytvořit něco pro radost

Kreativni šití

Kreativni šití

Chystáme se pro Vás otevřít ,,Kreativni dílny,, pro ženy. Bylo by to takové relaxační tvoření bez dětí.

Do konce května lze požádat o retrostipendium

Do konce května lze požádat o retrostipendium

Student, který nastoupil do 1. ročníku střední školy, může nyní požádat o retrostipendium.  To je vypláceno měsíčně ve výši až 1500 Kč. Dále může získat jednorázový příspěvek na školní pomůcky ve výši 2000 Kč. Podmínkou je:

  • Minimálně jeden z rodičů má pouze základní vzdělání
  • Student požádá do 30. 5. 2021

Jak stipendium funguje?
Studenti se ve smlouvě zavazují dodržovat dané podmínky. Nejdůležitější z nich je prospěch, tedy ten nebude ve čtyřech vybraných klíčových předmětech horší jak 3. Stejnou váhu má nízká absence ve škole. Každý měsíc se schází s poradcem, který ověří plnění podmínek a potřebu studenta další podpory ve studie. Na této schůzce je studentovi vyplaceno retrostipendim. Na konci školního roku je možné za dobré výsledky získat bonus ve výši 2000 Kč.

Kostka Krásná Lípa ve spolupráci s Člověkem v tísni rozděluje Retrostipendia Albatros. Cílem retrostipendijního programu je podpora studenta v úspěšném absolvování školy.

Aktuálně Kostka podporuje 22 studentů.

 

Očkování pro lidi ve věku 50+

Očkování pro lidi ve věku 50+

Očkováno bylo dalších 313 osob.
 
Očkovací tým nám potvrdil, že v květnu přijede do Krásné Lípy.
Očkování pro krásnolipáky a krásnolipačky ve věku 50+ i osoby chronicky nemocné (s PIN od praktického lékaře), pedagogy a sociální pracovníky, bude 11. května 2021. Termín a čím se bude očkovat po obdržení zveřejníme. Očkovat se bude opět přímo v KD Krásná Lípa, je třeba se přihlásit předem buď přímo v Kostce nebo na městském úřadu. Formuláře Informovaného souhlasu máme k vyplnění. Kapacita je max. 400 osob. Zatím se vždy očkovalo Modernou.
Mobilní očkovací tým

Mobilní očkovací tým

Celkem bylo proti COVID19 mobilním týmem očkováno 290 osob - seniorů, pedagogů a sociálních pracovníků. Další termíny domlouváme.

více zde
Roušky a respirátory pro osoby v nouzi

Roušky a respirátory pro osoby v nouzi

Přes Potravinovou banku jsme obdrželi roušky a respirátory pro osoby v nouzi. Pro zásilku jsme si sojeli do Litoměřic. Následně jsme vše podle daných pokynů předali našim klientům.

Krok sem, krok tam, Krásnou Lípu dobře znám!

Krok sem, krok tam, Krásnou Lípu dobře znám!

Kostka Krásná Lípa p.o. ve spolupráci s Českým Švýcarskem o.p.s. uspořádala pro děti a mládež venkovní hru s hádankou. 

více zde
Registrace k očkování

Registrace k očkování

Registrace k očkování, pro lidi starší 70 let - rádi Vám pomůžeme s registrací k očkování. Buď můžete přijít přímo do Kostky (1.patro Domu služeb) nebo se domluvit na návštěvě u Vás. Kontakt R. Cupalová 777291359

Testování zaměstnanců

Testování zaměstnanců

Kostka provádí již několik měsíců každý týden testování zaměstnanců, kteří poskytují péči seniorům v domácím prostředí. Terstování zajišťuje zdravotnice.

Nově jsme od 1.3.2020 začali testovat i vechny ostatní zaměstnance Kostky. Každý zaměstnanec před vstupem na pracoviště si provede samotest jednou za 5 dnů.

MĚSÍČNÍ PLÁN AKTIVIT   -  ÚNOR 2021

MĚSÍČNÍ PLÁN AKTIVIT - ÚNOR 2021

Klub Včelka a aktivity pro děti v únoru.

více zde
Podpoř Kostku

Podpoř Kostku

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo?

Na odkaze Podporuji Kostku si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč.S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 23. 2. do 25. 2. 2021. 

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho.

 

více zde
Zobrazit všechny